Genel Teknoloji

Xiaomi mi6 ve Özellikleri

 

Çin’in ülkemizde de fazlaca duyulmaya başlayan markası Xiaomi’nin yeni amirali Xiaomi mi 6 özellikleri ve fiyatıyla cazibesini arttırıyor.

Xiaomi mi6’nın genel özelliklerine bakacak olursak 5.15 inç ekran boyutu, 428 ppı piksel yoğunluğu ve 1080×1920 full HD ekran çözünürlüğü bulunmakta. Ekran boyutu tek el ile kullanım için ideal görünüyor. Ayrıca Snapdragon 835 işlemci (8 Çekirdek) ve 6GB LPDDR4X ram bulunmakta.

Kamera özelliklerine bakacak olursak arkada 12 MP çift kamera, önde ise 8 MP kamera çözünürlüğü bulunmakta, ayrıca 2x kayıpsız optik yakınlaştırma sağlarken 10x dijital yakınlaştırma özelliği mevcut.

Xiaomi mi 6 gün boyuncu ihtiyaçlarınızı giderebilecek 3350 mAh batarya gücüne sahip, ayrıca Quick Charge 3.0 ile bataryanın %55 ini 30 dakika ’da doldurabiliyor.

Xiaomi mi 6’nın noksan yanları ise kulaklık jakı bulunmamakta bunun yerine USB Type-C port üzerinden kulaklık kullanılabilir, yani telefon şarj olurken kulaklık kullanılamaz. Bir diğeri su geçirmez özelliği bulunmamakta sadece sıçramalara karşı dayanıklı. Eğer bu noksanlıkları göz ardı ederim diyorsanız, bu telefon tam size göre…

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir